Doprava od 59 Kč, při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma, 70 000+ titulů skladem, více než 3 500 výdejních míst.
Monografie si klade za cíl informovat odbornou veřejnost o nejnovějších teoretických i klinických poznatcích v prudce se rozvíjejícím oboru klinické onkologie. V novém vydání byla přepracována a rozšířena preklinická část knihy – pokrývá všechny oblasti molekulární onkologie, které je zapotřebí znát pro hlubší pochopení příčin vzniku, šíření nádorů i jejich odpovědi na protinádorovou léčbu. Samostatné kapitoly jsou věnovány tkáňové homeostáze a jejím poruchám v tumorogenezi, mechanismům kancerogeneze, poruchám intracelulární signalizace, poruchám nádorového mikroprostředí, procesu angiogeneze a metastazování. Kniha též reaguje na pokrok v oblasti nádorové imunoterapie. Teoretická část knihy dále obsahuje významné farmakologické kapitoly, které čtenáře seznámí s problematikou eliminace protinádorových léků a s významem lékových interakcí i s metodikou klinických studií.
Ve druhé části se čtenář setká s rešeršním zpracováním diagnostiky a léčby základních diagnóz, které syntetizuje poznatky klinické a radiační onkologie, a umožňuje tak lékaři provést po přečtení krátkého textu kvalifikované rozhodnutí u konkrétního nemocného. Orientace v knize je usnadněna logickým řazením jednotlivých diagnóz ve shodě s aktuální verzí Mezinárodní klasifikace nemocí. TNM klasifikace je u všech diagnóz uvedena samozřejmě ta nejnovější, osmá.
Ve třetí části knihy jsou zpracována doporučení k provádění podpůrné léčby klinicky nejvýznamnějších nežádoucích účinků a častých symptomů doprovázejících onkologická onemocnění (bolest, nevolnost a zvracení, poruchy kostního metabolismu, anémie, febrilní neutropenie, kardiotoxicita, nefrotoxicita a urotoxicita či kožní toxicita). Nově přibyla také kapitola o terapii maligního ascitu.
Je pomocníkem především onkologům, internistům a chirurgům, kteří se denně setkávají s pacienty se zhoubnými nádory, v jejichž diagnostice a léčbě musí provádět řadu zásadních komplikovaných rozhodnutí.