Doprava od 59 Kč, při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma, 70 000+ titulů skladem, více než 3 500 výdejních míst.
Mindfulness, neboli vědomá pozornost, je velmi známá a stále oblíbenější dovednost. Ve skutečnosti ale představuje jen jednu část neuvěřitelně bohatého a naplňujícího buddhistického přístupu k životu. Tato kniha zkoumá, jak být spokojený v práci, jak moudře stárnout, rozpustit obtížné emoce či jak být skutečně autentický, a odhaluje cestu k životu ve svobodě. Zároveň přesně ukazuje, jak buddhistické koncepty a praxe – soucit, radost, uvolněnost, bdělost a probuzení, mohou přinést do vašeho života radikální změnu.
„Ve smyslu, v jakém já používám slovo mindfulness, už za jeho hranicemi nic není, protože jde o souhrnný název pro hluboce vžitou moudrost a miliony jejích projevů v našem životě. V této hluboce výchovné a poučné knize otevírá Stephen Fulder vesmír, z něhož se zrodilo to nejpřesnější vyjádření pojmu mindfulness, a návod, jak mu porozumět a rozvíjet ho ke prospěchu všech, jednak z tradičnějšího buddhistického, jednak z všeobecnějšího a inkluzivnějšího hlediska. Stephenova životní dráha a rozhodnutí jsou ztělesněním jeho hluboké lásky k tomu, co je nejsvětější a co lze nejsnáze přehlédnout.“
Jon Kabat-Zinn, emeritní profesor, tvůrce MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction/Redukce stresu pomocí mindfulness), autor knih Full Catastrophe Living (česky Život samá pohroma, Jan Melvil Publishing, 2016) a Falling Awake (Probouzení se)
„Všichni si přejeme mít šanci odložit zátěž, kterou si s sebou životem neseme. Neseme si s sebou své vnitřní zátěže jako úzkost, nedostatek radosti, neklid nebo mysl se sklony k odsuzování. A máme i vnější zátěže, jako například když se nám nedostává toho, co bychom si přáli, když máme problémy ve vztahu nebo když nás zdánlivě zrazuje naše tělo. Ve skutečnosti však přetěžujeme svou mysl. Život se totiž neustále proměňuje, nemáme ho pod kontrolou, je však jenom na nás, jak se ke změnám stavíme. Většinou nám přijde, že jde o nekonečný zápas. Všechna ta zátěž jako by nás nikdy neopouštěla, jako by se stala naší součástí. Je to tím, že ji nedokážeme odložit prostřednictvím touhy po lehkosti a svobodě, nedokážeme o ní přemýšlet ani si představit, že jsme ji odložili, natož pak se jí vyhnout. Stres je natolik nedílnou součástí našeho života, že když se ho snažíme spláchnout, zjistíme jen, že se v jednom kuse myjeme ve špinavé vodě. Potřebujeme něco jiného. Jak kdysi řekl Einstein: „Problémy nemůžete řešit touž myslí, která je stvořila.