Doprava od 59 Kč, při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma, 70 000+ titulů skladem, více než 3 500 výdejních míst.
Jak napovídá podtitul Krajina zrozená z moře, druhý svazek řady Knih o Kladském pomezí je z velké části zaměřen na fenomén pískovcové krajiny česko-polského regionu na rozhraní východních Čech a Dolního Slezska a všeho, co s tím souvisí. Najdeme zde podrobný popis polských Stolových hor, Broumovských stěn i slavných Adršpašsko-teplických skal. Kromě obsáhlého pojednání o takových přírodních podivuhodnostech, jako je zdejší pseudokrasové podzemí či členitý reliéf pískovcových skalních měst, kuest a stolových hor, sleduje autor i rozvoj turistiky, horolezectví či fenomén poutnictví. Obsáhlé kapitoly jsou věnovány historii Broumovska a Policka, drobným sakrálním památkám, komponované barokní krajině v Kuksu a Vambeřicích i kdysi slavné Vambeřické poutní stezce.
S ohledem na skutečnost, že převážná část zdejšího území byla dříve osídlena Němci, a region byl tedy silně ovlivněn poválečnou obměnou obyvatelstva, nezůstávají stranou ani historické aspekty a příběhy, jež v poválečném vývoji upadly v zapomnění či byly z kolektivní paměti záměrně vytěsněny. Máloco dokumentuje peripetie složitého soužití Čechů a sudetských Němců tak výstižně jako příběh jejich vzájemného potýkání na vrcholu Zvičiny.
Jako v předchozím svazku, tak i nyní nás autor provází krajinou prostřednictvím příběhů, jež odkrývají zvláštnosti místní přírody i kulturní fenomény pro Kladské pomezí typické. To vše doplňuje velkým množstvím fotografií, pořízených v průběhu posledních dvaceti let, přičemž mnohá atraktivní místa či přírodní i kulturní objekty jsou v této podobě zachyceny vůbec poprvé.