Doprava od 59 Kč, při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma, 70 000+ titulů skladem, více než 3 500 výdejních míst.
CO TO ZNAMENÁ BÝT ČLOVĚKEM? ODPOVĚĎ NENAJDETE V KNIHOVNÁCH ANI V INTELEKTUÁLNÍCH DISKUZÍCH, ALE V DEŠTI, VĚTRU, BLÁTĚ A NEPOHODLÍ, KDY KAŽDÝ PÓR KŮŽE A KAŽDÁ BUŇKA VAŠEHO TĚLA DIVOCE KŘIČÍ, ŽE ŽIJE.
- Co udělá s našimi smysly dlouhý pobyt v divočině?
- Kdy a jak vznikaly první lidské příběhy?
- A kdy vlastně vzniklo naše „já“?
Charles Foster se vypravil do divočiny a zkusil žít v lesích a neolitických osadách, stejně jako kdysi naši předci. Jeho výzkum v terénu probíhal dost nestandardně a vědec přežíval na velmi zvláštní stravě, o čemž svědčí mimo jiné peprné historky z lovu divokých králíků a spaní pod širákem. Ve své knize nám nabízí fascinující a jedinečný vhled do původu nás, lidí, i do evoluce lidského myšlení a ukazuje, kdo jsme a jak fungujeme ve společenství.
Jako člověk čerpá z poznatků psychologie, neurovědy, zdravotnického práva, přírodopisu, zemědělství a etiky a je velmi odvážným pokusem jednoho muže pocítit propojení s 40 000 lety vývoje lidstva. Tato překrásná a nesmírně nápaditá cesta od našich kořenů až k možné budoucnosti ve výsledku nabízí nejlepší variantu způsobu života na Zemi.
Kniha je rozdělena na tři části, které se věnují třem nejdůležitějším obdobím lidského vývoje: období tzv. mladého paleolitu ústrong>, kdy lidé dosáhli behaviorální modernity, neolitu , kdy se usadili a začali domestikovat zvířata a rostliny, a osvícenství , kdy došlo k sekularizaci a mechanizaci vnímání světa.
Práce v terénu byla různorodá:
- výzkum mladého paleolitu probíhal v lesích národního parku Peak District v hrabství Derbyshire,
- období neolitu autor zkoumal ve zrekonstruované neolitické osadě, na farmách a ve zpracovnách potravin ve Walesu,
- a osvícenství pak na vysokých školách v Oxfordu.
Každá část nabízí informace o tom, kdo jsme, jak žijeme a jakým způsobem fungujeme v rámci společenství.