Doprava od 59 Kč, při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma, 70 000+ titulů skladem, více než 3 500 výdejních míst.
Kniha amerického permakulturního lektora a designéra vyvrací mýtus, že permakulturu můžeme vytvářet a rozvíjet jedině na venkově. Naopak, právě města se svou velkou koncentrací lidí, myšlenek a různorodých životních stylů představují ideální pole působnosti pro ty, kdo chtějí žít udržitelněji, v souladu s přírodou, méně konzumně. Kniha přináší nepřeberné množství námětů a řešení pro kýžené oživení měst, od zahrádek u rodinných domků přes komunitní zahrady a komunitou podporované zemědělství až po vize udržitelných a zdravých měst budoucnosti. Věnuje se také urbanismu a architektuře.
Každý čtenář, který se touží aspoň zčásti odpoutat od konzumního způsobu života, zde najde inspiraci a spoustu konkrétních námětů, jak proměnit svůj život.
S velkou pečlivostí a letitou znalostí popisovaných témat přeložila průkopnice permakultury v Česku Eva Hauserová. Zasvěcenými komentáři doplnil Jiří Dlouhý, hlava Společnosti pro trvale udržitelný život, a Petr Gibas, který v rámci Sociologického ústavu zkoumá komunitní aktivity ve městech.
Jak je u nás zvykem, překladovou část jsme doplnili tuzemskými ukázkami úspěšných projektů. V tomto případě jde o revitalizace a oživení veřejných prostor financovaných Nadací Proměny Karla Komárka, s jejíž laskavou podporou kniha vychází. Mediálně ji podporuje obohacující časopis a e-magazín Pro města a obce, pro kteroužto čtenářskou skupinu je ostatně Hemenwayova kniha primárně určena.