Doprava od 59 Kč, při nákupu nad 2 000 Kč doprava zdarma, 70 000+ titulů skladem, více než 3 500 výdejních míst.
Jak můžeme vědět, co je pro ostatní nejlepší, když si sami lžeme do kapsy? Desetiletý Viktor jde ve škole z průšvihu do průšvihu. Jeho máma Hana je divadelní herečka, která si s ním už moc neví rady. Když ale dostane nabídku na natáčení seriálu, bere ji jako možné vyústění situace. Přestěhuje nezdárného synka k babičce na venkov — klukovi prospěje změna prostředí a její ovdovělá matka aspoň nebude sama. Každý ze zúčastněných má ale dost rozdílné představy, jak by měly jejich životy vypadat. Jedna z událostí, které Viktor u babičky prožije, tvoří příběh dětské audioknihy Kdo zabil Snížka? „Petra Soukupová s obvyklou podmanivostí svého vypravěčského umění na příběhu tří hrdinů ukazuje, jak těžké a často bolestné je klamat okolí a především sebe v zájmu toho, co je údajně nejlepší pro všechny.“ – iLiteratura.cz Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2018. Všechna práva vyhrazena.
Petra Soukupová (*1982)
Jedna z nejúspěšnějších českých spisovatelek se jako scenáristka podílela také na sitcomu Comeback (2008—2010) a seriálu Kosmo (2016). Je autorkou předlohy a scénáře filmu Na krátko (režie Jakub Šmíd, 2018). Vydala pět knih pro dospělé (K moři, Zmizet, Marta v roce vetřelce, Pod sněhem a Nejlepší pro všechny) a dvě knížky pro děti (Bertík a čmuchadlo, Kdo zabil Snížka?). Za svůj debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena, za triptych povídek Zmizet, který vyšel rovněž jako audiokniha, cenu Magnesia Litera — Kniha roku.
Milena Steinmasslová (*1955)
Během studia na pražské DAMU hostovala v Národním divadle a v Činoherním klubu, krátce byla v angažmá v Divadle Na zábradlí. Po škole byla v souboru Divadla pod Palmovkou a dlouhodobě působí ve spolku Kašpar v Divadle v Celetné. V roce 1970 hrála ve filmu Karla Kachyni Už zase skáču přes kaluže, o čtyři roky později se objevila ve snímku Jak utopit doktora Mráčka nebo v pohádce Malá mořská víla. Velkou příležitost dostala v historickém dramatu V erbu lvice (1994). Známá je z televizních filmů, pohádek a seriálů (Ranč U zelené sedmy, Rodinná pouta, Doktor Martin, Mordparta) i díky dabingu. Pracuje i jako lektorka rétoriky, komunikace a argumentace. Dále účinkuje v audioknihách vydavatelství OneHotBook: Shakespeare (2017), Stará dáma vaří jed (2018).
Martina Krátká (*1984)
V dětství byla členkou dětského studia v Divadle Husa na Provázku, na JA MU nejdříve studovala klaunskou scénickou a filmovou tvorbu a po třech letech přešla na činoherní herectví. Po studiu nastoupila do Divadla Husa na Provázku a od roku 2011 je členkou hereckého souboru Švandova divadla a čím dál více se prosazuje i jako režisérka. V roce 2008 si zahrála ve filmu Nestyda a objevila se v nejnovějším pokračování série Dušana Kleina Jak básníci čekají na zázrak (2016). Televizní diváci ji mohou znát ze seriálu Místo zločinu Plzeň (2015). Dále účinkuje v audioknize vydavatelství OneHotBook: Mycelium III: Pád do temnot (2017), Muž a žena (2018).
Jan Cina (*1988)
Maturoval na hudebně dramatickém oddělení Pražské konzervatoře a poté následovalo studium alternativního a loutkového divadla na DAMU. Už v dětství si zahrál ve filmu Smradi (2002), televizní a filmoví diváci ho mohou znát také jako vítěze druhé řady pořadu Tvoje tvář má známý hlas (2016), z hlavní role ve filmu Místa (2014), pohádek O dívce, která šlápla na chléb (2007) či Čertí brko (2018) a seriálů jako Pustina (2016), Semestr (2016), Svět pod hlavou (2017), Dáma a Král (2017—2018). Působí i jako moderátor – s Marií Doležalovou uváděl dětský televizní pořad Planeta YÓ (2011). Věnuje se rovněž dabingu a je členem hudební skupiny Olats otesoc.